قیمت لوله بر اساس انواع آن متفاوت می باشد.لوله ها را براساس کاربرد و نوع اتصال دسته بندی و تقسیم می کنند.عواملی مانند ابعاد،طول،جنس و… باعث تفاوت قیمت لوله می شود.هر نوع لوله مخصوص کاری می باشد و هر نوع کاربردی دارد.برای مثال لوله های گاز برای انتقال مواد شیمیایی مانند گاز و نفت مناسب می باشد و دارای قیمت مناسبی نیز می باشند.

قیمت روز لوله های فولادی

قیمت لوله ها هر روزه در حال تغییر می باشد و قیمت ثابتی ندارند.شما برای مشاهده بروزترین و جدیدترین قیمت لوله های فولادی می توانید به سپاهان فولاد مراجعه کنید.

انواع لوله فولادی
1- لوله گالوانیزه

لوله های گالوانیزه یکی از انواع لوله های فولادی می باشد که با فلز روی پوشش داده می شود.استفاده گالوانیزه در تولید این لوله ها باعث می شود این لوله ها در برابر خوردگی و تخریب های احتمالی مقاومت بسیار بالایی داشته باشند.لوله های گالوانیزه در دو نوع فولادی و آهنی تولید و به بازار عرضه می شود.تفاوت لوله های گالوانیزه فولادی با لوله های آهنی این می باشد که لوله های گالوانیزه فولادی،  براق و سبک بودن این نوع از لوله ها می باشد.این لوله ها دارای طول عمر بالایی می باشند و قابل بازیافت نیز هستند.

2-لوله های مانیسمان

نام دیگر این لوله ها،لوله بدون درز می باشد. لوله های مانیسمان به دلیل مقاومت و استحکام بالایی که دارند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.این لوله ها بر اساس ضخامت،به انواع مختلفی تقسیم می شوند.لوله مانیسمان در رده 40 و 80 جزو پرمصرف ترین و کارآمدترین این لوله ها می باشد.از لوله های مانیسمان در رده 40 در خطوط آتش نشانی ها و برج ها استفاده می شود زیرا دارای مقاومت بالاتری نسبت به لوله های مانیسمان رده 80 می باشند.

3- لوله مبلی

نام دیگر این لوله ها،لوله روغنی می باشد.لوله های مبلی یا روغنی از انواع لوله های فولادی می باشد که کاربرد بسیاری دارند.از مهم ترین ویژگی این لوله ها می توان به استقامت کشش این لوله ها اشاره کرد.از این لوله ها در ساخت پایه مبلمان و وسایل خانگی استفاده می شود.این لوله ها دارای وزن پایینی می باشند.از دیگر ویژگی های این لوله می توان به قابلیت بالای جوشکاری رو این لوله ها،سطح براق و شفاف و همچنین استحکام بالای این لوله ها اشاره کرد.

4- لوله گازی

لوله گازی، نوعی لوله فولادی می باشد که برای انتقال و جا به جایی گازها و مواد شیمیایی استفاده می شود.در تولید این لوله ها از ورق های گالوانیزه استفاده می شود زیرا که مقاومت این لوله ها را در برابر خوردگی و رطوبت و تخریب های احتمالی افزایش می دهد.لوله های گازی در سه جنس مس، پلی اتیلن و برنج تولید و به بازار عرضه می شود.از این لوله ها به دلایلی که گفته شد و ویژگی هایی که دارند در پروژه ها و عملیات های گازی استفاده می شوند.برای انتقال گاز از یک شهر به شهر دیگر از این لوله ها استفاده می شود.

5- لوله جدار چاه

لوله های جدار چاه یکی از انواع لوله فولادی می باشد که در دیواره های چاه مورد استفاده قرار می گیرد.با استفاده از این لوله ها آب ها به راحتی از فاضلاب ها و چاه استخراج می شوند.مهم ترین مزایا و ویژگی استفاده از این لوله در چاه ها این می باشد گه مانع تخریب چاه ها می شوند.

6- لوله اسپیرال

لوله های اسپیرال،نوعی لوله فولادی می باشد که جهت آبرسانی و گازرسانی به شهرهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.این لوله ها به دلیل اهمیتی که دارند با استانداردهای خاص تولید می شوند.

از ویژگی های این لوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سطح صاف و یکنواخت
به صرفه بودن از نظر اقتصادی
شکل پذیری بالا
استحکام و مقاومت بالا
مناسب تر بودن نسبت به سایر لوله ها برای خم کاری

7-لوله داربستی

لوله های داربستی،معمولا به عنوان نگهدارنده و مقاوم سازنده ساختمان استفاده می شود.از این لوله ها در زمانی استفاده می شود که دسترسی به بعضی از نقاط سخت می باشد و شما می توانید با استفاده از این لوله ها به این نقاط دسترسی داشته باشید.هدف از تولید و استفاده از این لوله ها،دسترسی آسان برای انجام کارهای ساختمانی می باشد.

قیمت انواع لوله فولادی

لوله ها کاربردهای مختلفی دارند و از جنس های مختلفی تولید می شوند و به همین علت قیمت لوله ها نیز متفاوت می باشد.شما برای مشاهده لیست قیمت انواع لوله می توانید به سپاهان فولاد مراجعه کنید و قیمت انواع لوله را مشاهده کنید.