قیمت ورق آهن

ورق آهن به آلیاژی گفته می شود که مهم ترین و اصلی ترین ماده ای آن را آهن تشکیل می دهد وانواع مختلفی دارد که هرکدام قیمت مختص خود را دارا می باشد مثل ورق سیاه ، ورق رنگی ، ورق آلیاژی و.. که در ادامه مطلب در مورد قیمت ورق آهن توضیحات بیشتری در اختیار شما می گذاریم
عوامل موثر بر قیمت ورق آهن
یکی از فلزات مهم و حیاتی برای ساخت و ساز و پروژه های راه سازی و زیرساخت و.. آهن آلات است که با در نظر گرفتن ارزش و تاثیر فلزات و آهن آلات مقدار تقاضا و درخواست تاثیر بسزایی در قیمت آن می گذارد.

امروزه بخاطر بیستر شدن ساختمان سازی و راه سازی و… قیمت محصولات مرتبط با ساخت و ساز همچنین قیمت ورق آهن نیز افزایش چشمگیری داشته است .

تاثیرقیمت نفت

قیمت نفت تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد و عوامل زیادی از جمله قیمت آهن را تحت تاثیر قرا می دهد.

تاثیر مواد اولیه

مواد اولیه و تشکیل دهنده آهن از چین که قوی ترین وارد کننده ی آهن است تامین می شود و عواملی ماننده حجم مصرف ، موجودی های انبار، در قیمت نهایی که برای آهن در کل جهان تعیین می شود اثر گذار است مثلا اگر موجودی مواد تشکیل دهنده و خام کم شود ولی تقاضا بیشتر شود، قطعا قیمت مواد خام افزایش خواهد داشت.

تاثیر هزینه جابجایی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت آهن هزینه های جابجایی و انتقال است که رابطه مستقیمی با نفت و انرژی دارد، به این صورت که در اثر افزایش هزینه های حمل و جابجابی، قیمت آهن هم بیشتر می شود.