قیمت پروفیل

پروفیل یکی از مهم ترین مقاطع فولادی است که برای مقاوم سازی و استقامت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و دارای انواع مختلفی می باشد.قیمت پروفیل بر اساس عواملی مانند نرخ ارز داخلی  و خارجی،سایز،ابعاد،کارخانه و برند تولید کننده و… تعیین و محاسبه می شود.برای اطلاع از قیمت پروفیل می توانید به سپاهان فولاد مراجعه کنید و قیمت انواع پروفیل را مشاهده کنید.

قوطی پروفیل از لحاظ کارکرد و مصرف به دو دسته صنعتی و ساختمانی تقسیم بندی می شود.از مهم ترین ویژگی های این محصول می توان به قابلیت جوش پذیری بالا،تنوع بالا،قابلیت شکل پذیری و فرم پذیری بالا اشاره کرد.

انواع پروفیل

1-پروفیل قوطی صنعتی

2-پروفیل قوطی مبلی

3-پروفیل قوطی ستونی

4-پروفیل قوطی گالوانیزه

به پروفیل هایی که در صنعت استفاده می شود پروفیل های صنعتی گفته می شود.

تولید پروفیل ها به روش نورد سرد می باشد؛ به این صورت که این محصولات اول با قیچی به نوارهای کوچکتر برش داده می شوند و بعد با ورود به دستگاه فرمینگ تبدیل به لوله می شوند.

کاربرد پروفیل 

  • ساختمان سازی
  • ساخت چهارچوب
  • ساخت در و پنجره
  • ساخت نرده های فلزی

انواع پروفیل با توجه به کارکرد و نیاز شما در مکان های خاص استفاده می شود.

تفاوت پروفیل سبک و سنگین

پروفیل های سبک و سنگین از چند لحاظ با هم تفاوت دارند.اول اینکه پروفیل های سبک با استفاده از ورق سرد(روغنی) و پروفیل سنگین از ورق سیاه تولید و به بازار عرضه می گرد.ضخامت پروفیل های سبک 1.5 می باشد اما ضخامت پروفیل های سنگین دارای ضخامت بالای 1.5 می باشند.اگر می خواهند از پروفیلی استفاده کنند که دارای مقاومت و استحکام بالایی باشد، از پروفیل های سنگین استفاده می کنند زیرا داری استقامت بالایی هستند.قیمت پروفیل سبک بیشتر می باشد اما شما برای خریداری این محصولات باید بر واحد وزن خریداری کنید که این پروفیل ها نسبت به پروفیل های سنگین ارزان تر حساب می شوند.

قیمت روز پروفیل

قیمت روز پروفیل بر اساس عواملی همچون نرخ ارز خارجی و داخلی،هزینه حمل و نقل، قیمت مواد اولیه و… محاسبه و مشخص می گردد.البته در بعضی مواقع قیمت ها به صورت نجومی بالا می روند که به خاطر عواملی جهانی می باشد.شما برای خرید انواع پروفیل در سایزها و ابعاد مختلف می توانید به سپاهان فولاد مراجعه کنید و قیمت لحظه ای و به روز پروفیل ها را مشاهده کنید.لیست قیمت انواع پروفیل در این سایت موجود می باشد.

قیمت روز پروفیل صنعتی

همان طور که گفته شد به پروفیل هایی که در صنعت استفاده می شود،پروفیل های صنعتی گفته می شود.قیمت این پروفیل ها با توجه به قیمت فولاد و قیمت محصولات فولادی تعیین می شود زیرا این محصول ارتباط بسیاری با سایر محصولات فولادی دارد.

سوالات متداول

1-هزینه حمل و نقل محصولات خریداری شده به عهده چه کسی می باشد؟

هزینه حمل و نقل محصولات به عهده مشتریان می باشد و مشتریان باید این هزینه را پرداخت کنند.

2-آیا قیمت پروفیل ها ثابت می باشد و دچار تغییر نمی شوند؟

خیر،قیمت انواع پروفیل همواره در حال تغییر می باشد و وزانه قیمت های جدید به بازار توسط کارخانه های تولید کننده عرضه می شود.

3-خرید چه مقدار پروفیل از سپاهان فولاد ممکن می باشد؟

خرید از کمترین حالت ممکن(کیلویی یا شاخه ای) تا تناژ میسر می باشد.

4-هزینه حمل و نقل طبق چه معیاری محاسبه می شود؟

هزینه حمل و نقل طبق تعرفه باربری و مسافت بین مبدا و مقصد محاسبه می شود.