ورق سیاه

اگر در صنعت آهن و یا ساختمان سازی فعالیت دارید حتما با این عنوان تا حدودی آشنایی دارید.ورق سیاه در صنعت کاربرد فراوانی دارد.همین امر موجب شده تا روزانه بسیاری از افراد این ورق ها را از بازار آهن و سایت های مختلف که دراین زمینه فعالیت می کنند تهیه و استفاده کنند.
در این مقاله قصد داریم تا شما را با این ورق و مراحل ساخت آن آشنا کنیم تا اطلاعاتی کامل و جامع از این ورق داشته باشید.در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با ورق سیاه

نام دیگر این ورق ها Hot Rolled Sheet می باشد که به معنی ورق نورد گرم شده می باشد.این ورق ها از فرآورده های آهنی می باشند و سطحی کاملا صیقلی دارند.این ورق ها در بازار به دو شکل رول و برش خورده عرضه می شوند.ورق سیاه به روش نورد گرم تولید می شود که در ادامه مراحل تولید آن را برایتان توضیح خواهیم داد.همچنین این ورق ها دارای دو نوع صنعتی و معمولی می باشند.
نوع معمولی این ورق ها با استاندارد ST37 تولید می شوند و کاربرد آن ها در ساختمان سازی و سوله سازی می باشد.
ورق های صنعتی نیز در پتروشیمی ها،کشتی سازی،سد سازی و… استفاده می شود.
ورق های سیاه چون به روش نورد گرم تولید می شوند دارای ضخامت کمتری می باشند.ضخامت نهایی این ورق ها تقریبا 1.2 تا 1.6 میلی متر می باشد.
علت استفاده از صفت سیاه برای این ورق این است که این ورق ها نورد گرم می شوند و در دمای بالا ذوب می شوند و این عامل باعث تیره شدن رنگ این ورق می شود.