پانچ ورق آهن

پانچ ورق چیست؟

پانچ و سوراخکاری شامل ایجاد حفره و برجستگی هایی می باشد که بر روی متریال اعم از کاغذ، چوب، فلز و ... انجام می شود تعریف کلی از پانچ خواهد بود. از انواع دستگاه ها یی که برای پانچ استفاده می شود می توان به  پانچ هیدرولیک ورق اشاره کرد. پانچ هیدرولیک ورق وسیله ای است که با استفاده از آن می توان ورق مورد نظر را در ابعاد و اشکال مورد نظر سوراخکاری با پانچ نمود. عموما به عملیات پانچ ورق نیز سوراخکاری ورق فلزی نیز گفته می شود.

پانچ ورق فلزی

ورق های پانچ شده نوع خاصی از ورق های فلزی می باشند که با استفاده از دستگاخه های خاص بر روی آن ها سوراخ هایی در اشکال مختلف و در ابعاد مختلف ایجاد می شوند بر اساس نوع جنس انواع ورق پانچ شده را می توان به  ورق های فولادی ، آلومینیومی و برنجی و مسی اشاره کرد که با توجه به نوع نیاز اشکال مختلفی بر روی این فلزات اضافه می شود  . از مهم ترین کاربردهای ورق پانچ شده می توان به ساخت حصار، ساخت دیواره های دستگیره راه پله ها، ساخت انواع صندلی ها، ساخت دیوارهای امنیتی و ... اشاره کرد.

دستگاه پانچ ورق فولادی

از دستگاه های مختلفی برای سوراخکاری و پانچ ورق آهنی استفاده می شود که با توجه به نوع شکل سوراخ، نوع ورق از انواع مختلفی از دستگاه های  سرواخکاری استفاده می شود از انواع دستگاه پتمچ فولادی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • دستگاه پانچ ورق فلزی دستی
  • دستگاه پانچ ورق هیدرولیکی
  • دستگاه پانچ ورق با گیوتین ضربه ای
  • دستگاه پانچ ورق با استفاده از دستگاه cnc

پانچ ورق فولادی با استفاده از دستگاه cnc

دستگاه cnc یکی از محبوبترین دستگاه ها برای برش و فرم دهی به انواع فلزی و کامپوزیت می باشد. که قطعات سوراخکاری و پانچ شده با استفاده از دستگاه cnc برای قطعات تجهیزات مختلفی مورد استفاده قرارمی گیرد از مهم ترین کاربردهای ورق پانچ و مشبک می توان  به صنعت هواپیماسازی، ساختمان سازی، ساخت آسانسور و ساخت تابلو  اشاره کرد.

دستگاه پانچ ورق هیدرولیکی 

دستگاه پانچ ورق هیدورلیکی که از نوع ضربه ای می باشند از فشار حاصل از روغن برای پانچ و سوراخکاری استفاده می شود که اطصلاحا به آن ها گیوتین های ضربه ای نیز گفته می شود.

ورق پانچ شده گالوانیزه

به ورق های گالوانیزه ای که با استفاده از پانچ بر روی آنها سوراخ هایی ایجاد می شد. ورق پانچ شده گالوانیزه  با توجه به نیاز مشتری این سوراخ ها می تواند به صورت ترئینی و سفارشی در اشکال مختلف هندسی ایجاد شود. برای تولید ورق پانچ شده گالوانیزه از دستگاه های برش لیزر، فشاری از نوع چرخشی استفاده می شود. از دیگر خدمات می توان به پانچ ورق سیاه برای موارد خاصی مانند ساخت حصار و .... اشاره کرد.

 کارخانه پانچ ورق

خدمات پانچ در کارگاه پانچ ورق  سپاهان فولاد با استفاده از بروزترین و پیشرفته ترین تجهیزات آلمانی استفاده می شود. که انواع برش، سوراخکاری و پانچ ورق فولادی در اشکال مختلف را شامل می شود. ابزارهای سوراخکاری ورق های فلزی استفاده شده در کارخانه پانچ ورق سپاهان فولاد از دقیقترین و حساس ترین نوع دستگاه های سوراخکاری ورق می باشد. این امر سبب شده است خدمات پانچ ورق فلزی توسط سپاهان فولاد از کیفیت بالایی برخوردار باشند. و این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که کلیه خدمات پانچ ورق با برترین کیفیت قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات پانچ ورق فلزی هم اکنون با ما تماس بگیرید. 

طرح پانچ ورق 

با توجه به استفاده حجم زیادی از ورق مشبک و ورق های پانچ شده فولادی جهت زیبا سازی و دکوراسیون، این امر سبب شده است هر شخصی با توجه به نوع نیاز و سلیقه خود اقدام به ارائه یک طرح نماید اما از پر استفاده ترین طرح می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  •  ورق پانچ مربع
  • ورق پانچ گرد
  • ورق پانچ لوزی
  • ورق پانچ مشبک