خمکاری ورق آهن

sheet metal bending یا خمکاری ورق های فولادی و فلزی از پر استفاده ترین و پرکاربردترین کارها در صنعت می باشد. از خمکاری ورق با هدف مقاصد مختلفی استفاده  می شود که می توان به ساختمان سازی، کشتی سازی، کشاورزی و ساخت باکس های فلزی در صنعت الکترونیک اشاره کرد. اما خم کاری چیست؟ خمکاری ورق های فلزی به مجموعه ای از عملیات های مکانیکی گفته می شود که در ان بر اثر فشاری که بر روی ورق وارد می شود موجب خمش و زاویه دار شدن ورق می شود. با توجه به نوع کاربرد و نوع ورق، روش مخالفی برای خمکاری وجود دارد که باید تعیین شود که خم کاری باید با استفاده از روش ها گرم و در دمای بالا رخ دهد یا با استفاده از روش های سرد و در دمای هالی پایین تر.خمکاری ورق های فلزی روش های گوناگونی دارد که با توجه به مواردی چون جنس ورق، ضخامت آن، طرح مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، باید روش مناسب را انتخاب کرد. همچنین با توجه به جنس ورق فلزی باید مشخص کرد که خمکاری ورق های فلزی به صورت گرم اجرا شود یا به صورت سرد و در دمای پایین انجام شود. در عملیات خمکاری ورق های فلزی همواره باید به این امر توجه داشت که میزان کربن در ورق های فلزی از مقداری بیشتر نباشد. اگر مقدار ورق کربن بیش از 1.2 درصد باشد به صورت قابل توجهی خاصیت خمکاری آن به شدت کاهش می یابد. عموما برای خم کاری ورق ابتدا آن را مقداری گرم می کنند دیگر نوع های ورق به جز ورق آلومینیوم و روی را می توان در حالت سرد اقدام به خمکاری آن نمود. در هنگام خمکاری ورق فولاد باید توجه داشته باشید زیرا در صورت بی دقتی ممکن است ورق فلزی موجب چین خوردگی و ترک خوردگی شود. بنابراین در خمکاری ورق فلزی همواره به میزان فشاری که بر روی پانچ وارد می شود توجه داشته باشید تا از بروز اشتباهات جلوگیری شود.

روش های خمکاری ورق

روش های مختلفی برای خمکاری ورق های فلزی، وجود دراد که  می توان به روش های زیر اشاره کرد.

  • خمکاری v
  • خمکاری فلنج
  • خمکاری برشی
  • خمکاری دورانی
  • خمکاری منحنی
  • خمکاری هوایی و خمکاری u (کانالی)

با توجه به نوع و شکل نهایی که برای شکل نهایی ورق وجود دارد از روش های مختلفی برای خمکاری ورق وجود دارد که . از طرفی دیگر ویژگی هایی مانند شکل قالب خمکاری ورق، سمبه و حتی پانچ نیز ممکن است تغییر یابد. شرکت سپاهان فولاد با دارا بودن بروزترین تجهیزات و ماشین آلات کلیه عملیات های ورق فلزی را مطابق با سفارش مشتری در اسرع زمان انجام خواهد داد.

هزینه خمکاری ورق

هزینه خمکاری ورق به عوامل متعددی بستگی دارد که از تاثیرگذارترین عوامل بر روی هزینه خمکاری ورق می توان به نوع طرح، میزان استفاده، نوع دستگاه و نوع تجهیزات مورد استفاده برای خمکاری ورق اشاره کرد.

خمکاری چگونه انجام می شود؟

دستگاه ها و تجهیزات مختلفی برای برش و خمکاری ورق وجود دارد که از پر استفاده ترین ماشین خمکاری ورق می توان به دستگاه CNC پرس برک اشاره کرد. در کارگاه خمکاری ورق، انواع ورق با قرار گرفتن بر روی قطعه ای توخالی مانند سمبه و وارد کردن فشار  از طرف بالا ورق را در اشکال مختلف شکل می دهند.

 قالب خمکاری ورق

قالب خمکاری ورق  در اشکال مختلفیوجود دارد. که با توجه به طرح نهایی و نوع کاربرد خاصی که برای ورق در نظر دارید از نوع خاصی قالب خمکاری که متناسب با نیاز شما می باشد استفاده می شود.

کارگاه خمکاری ورق

شرکت سپاهان فولاد با سال ها تجربه در خصوص فروش ورق فولادی، جهت بر طرف کردن ناز مشتریان اقدام به راه اندازی کارگاه خمکاری ورق نموده است. در کارگاه خمکاری سپاهان فولاد کلیه خدمات خمکاری ورق فولادی با استفاده از بروز ترین تجهیزات  انجام می شود. برای اطلاع از هزینه خنکاری ورق و ثبت سفارش هم اکنون با شماره 57426-021 تماس حاصل فرمایید.